دسته‌بندی نشده

تولیدی انواع لباس زیر و پوشاک راحتی چهارفصل

تولیدی-لباس-زیر

مواردی که شما را با تولیدی های لباس زیر آشناتر می سازد…

قسمت بزرگی از تولیدات لباس زیر و لباس های راحتی به صورت صنفی و در کارگاه های کوچک تولید می‌ گردند و قسمتی نیز جزو البسه های وارداتی می باشند. در این مقاله از فروشگاه صادقیلر به بررسی تولیدی لباس زیرمی پردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

کارکرد تولیدی لباس زیر زنانه به دو گروه تقسیم بندی می شود:

تـولید سفارشی یا مزدی دوزی که بازاریابی آن معمولا قبل از جذب نیرو است و کلید موفقیت آن در گسترش ارتباطات می باشد.
تولید و فروش مستقل که نیاز به سرمایه گذاری، شناخت بازار و ارتباط با عمده فروشان دارد.
الگو و برش از بعد های مهم تولیدی پوشاک و تولیدی لباس زیر زنانه می باشد و تاثیر مستقیمی در فروش دارد. الگو ها می توانند به وسیله برشکاران ماهر و توانمند از روی یک نمونه لباس کپی گردند. همچنین می توانند از الگو های آماده نیز استفاده نمود یا از طراحان الگو استفاده کرد.

برای شروع یک تولیدی لباس زیر به چه چیزهایی نیاز است؟

مجوز های لازم

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی تولیدی لباس زیر زنانه ، اخذ مجوز اهمیت بالایی دارد. برای این امر می توانید به اتحادیه های مربوطه ی شهر خود مراجعه و با ارائه ی مدارک خود، جواز کسب دریافت نمایید. جواز کسب در اصل اجازه نامه ای است که طبق مقررات قانون نظام صنفی از طرف اتحادیه صنوف تولیدی و خدمات فنی، به فرد صنفی برای اداره کردن محل کسب شخصی داده می شود. در شرکت هایی که به ثبت رسیده اند پروانه به نام شرکت صادر می گردد.

 • حساب کردن قیمت تمام شده لباس زیر
 • برخی اصطلاحات صنعت پوشاک
 • ایجاد تولیدی جمع و جور
 • تولیدی لباس زیر

در این بخش راهی آسان را در رابطه با به وجود آوردن یک تولیدی لباس زیر کوچک، بررسی می نمائیم. این راه برای کارگاه های خیاطی یا تولیداتی که نیازمند دستگاه های ویژه نمی باشند مناسب است. می توان با این سبک، دوزندگی و تولیدی لباس زیر جمع و جوری را بسازند.

نمونه ای از سیر تولید دوخت یک تی شرت ساده برای شما آورده شده است:

 • برش کار،
 • درست کردن قابک،
 • چسباندن قابک به پیش،
 • وصل سر شانه ها،
 • وصل یقه،
 • وصل آستین به صورت باز،
 • دوخت بغل و زیر آستین،
 • دوخت پایین کار،
 • دکمه و مادگی
 • نخ کشی،
 • بخار،
 • بسته بندی.

مکان مناسب برای تولیدی لباس زیر

اولین قدمی که برای راه اندازی یک تولیدی لباس زیر کوچک باید بردارید، فراهم نمودن محلی مناسب برای تولیدی لباس زیر می باشد. نقطه ضعف راه اندازی این نوع کارگاه دوخت این است که محل مورد نظر برای تکمیل کردن فرآیند تولید و دوخت باید در دسترس اماکن خدماتی تولید پوشاک باشد. خوشبختانه این نوع تولیدی لباس زیر مکان بزرگی را نیاز ندارد و تنها به اندازه ای که در آن چهار چرخ خیاطی، یک میز برش و جایی برای انبار و وسط کاری جای گیرد نیاز دارد.

لوازم مورد نیاز تولیدی لباس زیر

برای یک تولیدی لباس زیر کوچک به ۳ الی ۴ چرخ خیاطی نیاز خواهید داشت. همچنین میز برش، راسته دوز، میان دوز، زیگزال نیز نیاز خواهد شد. به منظور کامل نمودن فرایند تولید کارگاه های تولیدی لباس زیر کوچک، اماکن خدمات تولید گوناگونی هستند که می توانند عملیاتی مثل دکمه مادگی، گلدوزی، بخار، بسته بندی و … را بر عهده بگیرند.

تولیدی لباس زیر زنانه

این قسمت یک راهنما برای تولیدی لباس زیر و ایجاد تولیدی پوشاک می باشد. از راه اندازی و اصول تولیدی لباس تا مدیریت، توسعه و بازار این فعالیت با شما خواهیم بود و منابع مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. آموزش های گرد آوری شده شاید بتواند به شما در زمینه های مرتبط با تولید لباس یاری دهد. پیشاپیش از یاری رسانی صاحب نظران در بهبود این مقاله کمال تشکر را داریم.

مراحل کلی و لازمه های تولید لباس

اگر در ابتدای مسیر هستید، اولین حرکت این است که با خود تکلیفتان را روشن کنید: چرا میخواهید یک تولیدی پوشاک راه بیاندازید؟ در کار تولید پوشاک برای موفقیت نباید ملاک اولتان درآمد زایی باشد. اگر ملاک اصلیتان درآمدزایی باشد، شاید نتوانید چنانکه باید و شاید در این مسیر موفق شوید و پیشرفت کنید. تولید پوشاک دارای فراز و نشیب های فراوانی بوده و لازمه ی آن صبر و بردباری می باشد و پیش از هر چیزی به علاقه و حوصله نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم در اول کار برای تولیدی لباس زیر حتی به فکر زیان دادن هم باشید و خود را برای مقابله با مشکلات آماده کنید.

موارد مقدماتی برای راه اندازی تولید پوشاک به صورت کلی

 1. تهیه مکان، دستگاه و لوازم مناسب
 2. اخذ جواز کسب از اتحادیه
 3. جذب نیرو
 4. الگو، برش و نمونه گیری
 5. تهیه مواد اولیه
 6. بازاریابی

نکات مهم در رابطه با تولید لباس زیر

دانش خود را در زمینه پارچه و مواد اولیه بالا ببرید.
بازار کار تولید پوشاک خود را مورد بررسی قرار داده و راه های فروش یا سفارش را بیابید.
ارتباطات خود را در این زمینه افزایش دهید و با افراد بیشتری آشنا شوید.
به حساب و کتاب در همان ابتدای مسیر اهمیت دهید تا با مشکلات پیچیده روبه رو نشوید.
خط تولیدی لباس زیر را به گونه ای بچینید که در وظایف نیرو ها تداخل ایجاد نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید